Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Bieganie podczas wyścigu - co warto wiedzieć

Posted on 18/07/2017 8:05am

W dwudziestym pierwszym wieku zdecydowanie dobrze zajmować się sportem. Pomaga to w zyskaniu lepszego samopoczucia, piękniejszej figury i w powiększeniu wytrzymałości. Obecnie nie bez przyczyny bardzo powszechne jest bieganie – sprzyja w usprawnieniu kondycji i zalicza się do sportów najsilniej uniwersalnych. Biegać da się niemalże wszędzie – zarówno w ogromnych miastach, jak i mniejszych , a także na wsi, w parku lub na chodnikach.

Potrzebny jest tylko czas, właściwe chęci, właściwy ubiór i obuwie, które dla początkujących osób nie powinna być specjalnie zaprojektowane do biegania – przeważnie wystarczą typowe tenisówki lub adidasy. Specjalne obuwie przydadzą się z kolei koneserom biegów na długie dystanse. Najbardziej kluczowe jest, aby uprawiać sporty systematycznie; niekiedy porządnym powodem aby zyskać motywację, jest wzięcie udziału w zorganizowanych biegach. W takim razie bardzo zalecany jest kalendarz biegów – dzięki temu da się łatwym pomysłem odkryć ogrom ciekawych pomysłów związanych z bieganiem - http://biegologia.pl/trening-biegacza-jaki-powinien-byc/.


jogging nad morzem
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com
Dzięki znakomitemu kalendarzowi biegów da się dowiedzieć się, które maratony są osiągalne w okolicy, poznać trasę oraz wszelkie pilne szczegóły organizacyjne. Dzięki temu można dokonać wyboru wyścig o preferowanej porze roku , a także czasie trwania oraz zrobić właściwy trening biegacza. Zdecydowanie należy mimo to pamiętać, gdy biegi długodystansowe są szczególnie niezalecane – przeważnie w sytuacji gdy potencjalny biegacz cierpi na astmę bądź nasiloną pyłkowicę lub jest przeziębiony a nawet w razie wybranych urazów, takich jak przykładowo zwichnięty staw bądź skręcona kostka.
(sprawdź pełną ofertę w witrynie)

Jeśli się na zawody biegowe dobrze zatroszczyć o komfortową odzież i obuwie – zimą i jesienią zalecane są dresy oraz polary, ponieważ dobrze odprowadzają wilgoć zapewniając przy tym świetną temperaturę ciała. W przypadku gdy bieganie ma być pomysłem na odchudzanie, nie trzeba się z rozmysłem niedocieplać – człowiek odczuwająca mróz wolniej biega i trudniej o systematyczne spalanie tłuszczu - http://biegologia.pl/odchudzanie-przez-bieganie/.

Zdecydowanie rekomendowane są biegaczkom biustonosze sportowe, dzięki którym można o wiele wyeliminować niewygodę w okresie biegania – dotyczy to nie tylko posiadaczek ogromnego rozmiaru, ponieważ poprawa wygody jest odczuwalna bardzo szybko. Nieodzowne jest również odpowiednie, zwiększone przyjmowanie płynów – na co dzień półtora litra wody to nieodzowne minimum, a podczas wysiłku fizycznego należy tę ilość zwiększyć. W momencie gdy zastosuje się te wskazówki, a bieganie stanie się czymś wyraźniej codziennym, dobrze – w celu przyjemnego zmęczenia się i wzrostu adrenaliny – pobiegać na maratonie; wtedy zdecydowanie okaże się pomocny kalendarz biegów.
Więcej na stronie: http://trenerbiegu.pl/

Tags: buty, bieganie, skręcona kostka