Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Ciekawe wyprawy na Fuerteventura

Posted on 18/09/2017 7:15am

Fuerteventura to najstarsza i druga co do wielkości wyspa archipelagu. Wyróżnia się pustynnym krajobrazem, rdzawoczerwonymi rozgrzanymi pagórkami i bezkresnymi, kamienistymi równinami. Wyspa zdaje się opustoszała i dzika, jednakże kryje najpiękniejsze plaże na Wyspach Kanaryjskich. Ma długą linię brzegową, tj. ok 340 km piaszczystego wybrzeża, oblewanego przez turkusowe wody Atlantyku. Słoneczna aura sprzyja całorocznym warunkom do plażowania, kąpieli, relaksu i uprawiania sportów wodnych. Plaż bywa tu tyle, iż Fuerteventura bywa nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich” i to właśnie dzięki takim rajskim plażom, Fuerteventura będzie poważną konkurencją dla innych wysp archipelagu.

Wyspy Kanaryjskie to doskonały wybór na jesienne oraz zimowe podróżowanie. Warto się tu ukryć przed zimnem, odpocząć na plaży i naładować baterie słonecznymi promieniami. Wyspy gwarantują ciepło przez cały rok, kuszą podróżników nie tylko wspaniałą aura, jednak też różnorodnością i pięknymi plażami.

tableau - morze
Author: Maciej Kraus
Source: http://www.flickr.com
W skład wysp wchodzi 7 wysp podstawowych, czy sześciu małych wysp. Podzielone będą na dwie prowincje: zachodnią ze stolicą na Teneryfie, oraz wschodnią ze stolicą na Gran Canarii. Wiele mniejszych wysp będzie niezamieszkana, bądź zamieszkana jedynie w czasie letnim. Każda z wysp bywa kolejną i niepowtarzalna pod względem krajobrazowym, roślinności i ukształtowania wybrzeżach stwarza świetne i niepowtarzalne okazji do spędzenia wymarzonego wakacji.

Krajobraz owej niezwykłej wyspy, która zwraca sporo podróżników na wczasy zarówno latem, niczym i zimą, został ukształtowany poprzez firmę wulkanu. biuro podróży Fuerteventura gwarantuje przede wszystkim cudowne, piaszczyste plaże oraz całkowite atrakcji kurorty wypoczynkowe. Często jest nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich”. Podczas wczasów na Fuerteventurze zachęcamy do spróbowania lokalnych przysmaków, albowiem na kuchnię Wysp Kanaryjskich wpłynęły inne tradycje aniżeli te, które stworzyły kuchnię hiszpańską.

Apartamenty Fuerteventura polecamy nie wyłącznie takim, którzy pragną się rozkoszować doskonała kuchnią lub wypoczywać na plaży. Wyspa zwraca nurków oraz windsurferów. Szczególnie malownicze punktu na wyspie warto podziwiać podczas wycieczek fakultatywnych.

Rodziny z dziećmi zachwycone są wizytą w Oasis Park, dużym zainteresowaniem cieszy się też rejs na sąsiednią wyspę Lanzarote. Dzięki przyjaznemu klimatowi urlop na Fuerteventurze warto spędzać przez cały rok, to ciekawa propozycja na wyjazd na ferie.