Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Do jakich celów wykorzystuje się różnego rodzaju na rzekach i jeziorach, jakimi zaletami się cechują pomosty pływające.

Posted on 08/09/2016 10:00am

Chcąc korzystać wygodnie z różnych rzek oraz zbiorników wodnych warto zadbać o to, żeby był do nich łatwy dostęp. Lecz nie w każdym przypadku dojście do wody będzie na łagodnej plaży, z tego też powodu pomyśleć warto o jakiś pomostach, dzięki którym zabawa stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Pomosty pływające - dane techniczne
Author: WaterFun
Source: http://www.waterfun.pl/
Pomost tego typu można wykorzystywać w różnym celu, do opalania się, spacerowania czy wchodzenia do wody. Można także przy ich pomocy korzystać z różnego rodzaju sprzętu pływającego, a jeżeli będą one odpowiednio długie, to na przykład cumować przy nich łódki i rowerki wodne. Widać więc że pomosty będą się sprawdzać w różnych sytuacjach i coraz częściej spotyka się je nad brzegami rozmaitych zbiorników wodnych. Jeszcze do niedawna pomosty przeważnie budowano w wersji stacjonarnej, jako przymocowane na stałe konstrukcje. Lecz takie rozwiązanie ma liczne wady, przez co jest coraz rzadziej wybierane. Przede wszystkim tego typu konstrukcje wymagają odpowiednich pozwoleń, przez co ich budowa jest długa i dość kosztowna. Poza tym po zrobieniu wszelkie modernizacje i zmiany są niewygodne i będą się wiązać ze sporymi wydatkami.

Takich wad nie mają pomosty pływające, które od jakiegoś czasu zyskały ogromną popularność. Jeżeli do tego się dołoży niską cenę konstrukcji i łatwość montażu, to nic dziwnego, że klienci coraz częściej wybierają tego typu właśnie rozwiązanie. A możliwości jeśli chodzi o rozwiązania są bardzo różnorodne. Pływający pomost buduje się z gotowych modułów, które łączyć można w różnorodny sposób. Tym sposobem wykonać się z nich da nawet kilkudziesięciometrowe konstrukcje, które w każdej chwili można rozłożyć czy zmienić układ. Aktualnie najczęściej wykorzystywanym materiałem na pomosty stał się polietylen, tym sposobem wszystkie elementy są bardzo lekkie a równocześnie wytrzymałe.

Polietylen bez problemów wytrzymuje nawet 40-stopniowe mrozy, dzięki czemu używać go można w zasadzie bez przerwy. A następnym jego dużym plusem jest to, że potrzebować on nie będzie żadnej konserwacji.