Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Jak najlepiej się przygotować do gry w golfa? Jakie kwestie są najważniejsze? O czym trzeba pamiętać?

Posted on 27/09/2017 11:01am

Wbrew różnym opiniom, nie musimy być zamożni, by zacząć grę w golfa. Żeby rozpocząć tego typu przygodę na początek starczy już 2 tysiące złotych na rok. Oczywiście musimy poświęcić kilkanaście godzin na trening, aby zobaczyć rezultaty. W naszym kraju istnieje już ponad 50 klubów golfowych, a znaczna część z nich ma propozycję dla początkujących. Jak więc zostać golfistą, jakiego sprzętu potrzebujemy?

Zestaw golfowy
Author: Sobienie Królewskie
Source: Sobienie Królewskie Golf & Country Club
Na pewno potrzebujemy stroju do golfa. Zasada jest tego rodzaju, iż powinno być czysto i schludnie. Nie powinniśmy ubierać się w bluzy oraz t-shirty, natomiast koszulka musi mieć kołnierzyk albo stójkę. Najbardziej powszechne na polach golfowych są koszulki polo, bo gwarantują komfort t-shirta, ponadto są bardziej stylowe, więc kojarzą się z jednym z najistotniejszych elementów kultury gry w golfa. Zresztą możemy to porównać do tenisa ziemnego, tam również mamy stroje, które nieodłącznie kojarzą się z tym sportem.

Naprawdę ważna jest torba golfowa, do niej jesteśmy w stanie wsadzić niezbędne sprzęty do gry. Nie powinna być zbyt duża, ale jednocześnie powinniśmy w niej wszystko bezproblemowo zmieścić. Torba powinna być porządnie wykonana, z bardzo dobrych materiałów. W dzisiejszych czasach na rynku jest bardzo dużo modeli, więc cenowo wygląda to różnie. Tak samo powinniśmy kupić wózek golfowy, najważniejsze, by był wygodny i nie za bardzo ciężki, ażeby bez kłopotu można było nim operować.

Początkowo nie powinniśmy zakupować własnego kija, gdyż nie wiadomo, czy będzie nam się podobała ta rozrywka. Możemy w sumie wypożyczyć kije, gdy będziemy korzystać z usług jakiegoś klubu golfowego. Jak jednak chcemy posiadać swój sprzęt, to jesteśmy w stanie nabyć podstawowy sprzęt, może być używany. Razem z torbą golfową zapłacimy już za to 500 zł. Dobrze też pomyśleć nad tym, czy zakupić sprzęt nowy lub używany, markowy lub nie, w sumie wszystko jest zależne od tego, ile mamy pieniędzy. Na pewno nie warto kupować od razu całego kompletu 14 kijów, ponieważ nie jest pewne, czy będziemy z nich korzystać. Tak się może stać, jak nie staniemy się wielkimi fanami tego typu gry. Identycznie postąpmy z piłkami, lepiej na początek zakupić używane, niż nowe.