Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Jak dobrać rower dla malucha

Posted on 25/06/2017 6:29pm

Aby nasze dziecko czerpało frajdę z jazdy na rowerze, jego wybór nie może być losowy oraz zbyt pochopny. Kierowanie się jedynie designem a także atrakcyjną ceną może spowodować, iż zamiast na leśne ścieżki, wymarzony rower naszego malucha pojedzie prosto do piwnicy i szybko z niej nie wróci. Co zrobić, ażeby tego się ustrzec?Przede wszystkim należy zastanowić się nad kilkoma głównymi pytaniami: Jaki jednoślad będzie dla naszego malucha najlepszy? Jaką kwotę chcemy na niego przeznaczyć i gdzie go zakupić?

Na samym wstępie musimy podkreślić, że najważniejszym elementem decydującym o komforcie jazdy będzie wielkość ramy. Wybieramy ją według długości nóg, mierzonych od podłoża do krocza, w zależności też od tego czy rower spinningowy ma kółka boczne, czy nie. Najważniejsza będzie prawidłowa kontrola malucha nad bicyklem - musi zatem umieć bez kłopotu utrzymać stabilność, dosięgnąć i bez problemu używać hamulców, bez ograniczeń dotykać ziemi piętami w trakcie postoju, ażeby móc bez trudu zatrzymać rower, a w razie konieczności bezpiecznie z niego zeskoczyć.

Rowery dziecięce
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com
Znając już wymiar ramy trzeba przejść do następnej ważnej sprawy - jakiego typu ma to być rower? Większość dzieci przy pytaniu o to, który model by chciało, odpowie na pewno, iż rower http://www.arkus.sklep.pl/ górski z wielką liczbą przerzutek, amortyzatorami jak też całym mnóstwem ustrojstw. Pamiętajmy jednakże - nie wszystko złoto, co się błyszczy. Podobne rowery dziecięce, owszem, prezentują się atrakcyjnie, mogą się podobać, w szczególności chłopcom, lecz ogromna ilość części niesie ze sobą jedno ryzyko - możliwość wielu usterek. Po kilku tygodniach użytkowania może się okazać, że jednoślad nie pracuje już tak ładnie, jak po odebraniu ze sklepu - coś zacznie trzeszczeć, coś chrobotać, coś w ogóle przestanie działać. Jeżeli zatem pragniemy, żeby dziecko czerpało prawdziwą satysfakcję z jazdy, kupując rower dla chłopca, ograniczmy ilość "bajerów" do koniecznego minimum, a w zamian zainwestujmy w podzespoły lepszej jakości.

Co więc jednoślad musi posiadać? Z całą pewnością przerzutki. Urozmaicają jazdę, wspomagają przy podjazdach, pozwalają uzyskać większą szybkość . Nieodzowne są też błotniki, oświetlenie oraz mały, aczkolwiek przydatny detal - nóżka do stawiania bicykla.