Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Którą zakupić torbę do tenisowej rakiety albo gry w squasha? O jakich cechach należy pamiętać ? Które istnieją rodzaje?

Posted on 23/12/2016 12:00pm

Jeżeli sporo zapłaciliśmy pieniędzy za rakietę do tenisa czy do squasha, to na pewno chcemy, żeby służyła ona nam jak najdłużej. Żeby to zrobić powinniśmy myśleć o tym, by ochronić ją przed czynnikami niekorzystnymi. Najlepiej w takim celu zakupić właściwą torbę.

Sprzęt do squasha
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Każdy, który kiedykolwiek grał w tenisa albo w squasha wie, iż dobra, specjalistyczna torba na rakiety mocno ułatwia życie. Tak naprawdę nie tylko rakiety zabieramy z nami na kort, ale także ręcznik, napój i inne rzeczy, jak na przykład odzież na zmianę, piłki i buty. Najlepiej, by zebrać w jednym miejscu, żeby było to wygodne w przenoszeniu. Nieistotne na którym etapie będziemy, zawsze dobrze jest wybrać najlepszą torbę, w tym celu warto sprawdzić, jak wygląda zaprezentowana nam oferta. Ogólnie godna polecenia jest torba na rakietę do squasha head. Jest ona właściwie wyprodukowana, solidna, wygodna do noszenia. Jest także odporna na różnorakiego rodzaju czynniki zewnętrzne, bardzo solidna.

W każdym przypadku jeżeli już zamawiamy taki towar, należy też skontrolować pozostałe dodatkowe elementy, takie jak na przykład naciągi do rakiet squash ashaway, bo także będą rzeczywiście przydatne w dalszej grze. Nawet jak ten sport traktujemy całkowicie amatorsko, to więcej mamy frajdy, gdy się dobrze doń przygotujemy. Trzeba zawsze o tym fakcie pamiętać, będziemy posiadać bowiem większą satysfakcję z każdej rozgrywki. Które istnieją gatunki toreb? Są przede wszystkim klasyczne modele, które swoim kształtem wyglądają jak rakiety tenisowe. Mają różnego rodzaju pojemność, są więc modele, w jakich zmieścimy tylko jedną rakietę, oraz również takie, w jakich pomieścimy dwanaście sztuk. Takiego gatunku torba może zakryć całą rakietę lub jedynie jej główkę. Są też plecaki, które otrzymamy w naprawdę wielu różnych rozmiarach.

Najczęściej jednak są to typy przeznaczone 2-3 sztuk. Mogą przykrywać całą rakietę albo jedynie jej część. Czyli wygląda to jak w przykładzie poprzednim. Istnieją też torby kobiece. W ofercie jest naprawdę sporo różnorakich wzorów oraz kolorów, więc każda przedstawicielka płci pięknej odszuka torbę dla siebie, coś co będzie praktyczne, ale także jednocześnie modne. Jak widać, wybór torby na rakiety przeznaczone tenisa czy squasha nie będzie jakiś prosty, lecz dobrze jest wybrać jak najlepiej, żeby potem cieszyć się dobrą grą przez cały czas.