Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Jaki kupić sprzęt do grę w golfa? Jakie elementy są najważniejsze? O czym powinniśmy wiedzieć?

Posted on 27/09/2017 10:56am

Faktycznie minimum sprzętu do gry w golfa to kij oraz piłeczka, jednak na pewno na polu golfowym lista różnorakich akcesoriów, które gwarantują komfortową grę jest o wiele bardziej znacząca.

Będziemy chociażby potrzebować kołeczków tee. Czym są? Pierwsze uderzenie następuje z początkowego punktu, czyli właśnie tee. Powinniśmy więc je wykonać ze specjalnej podstawki, jakie podczas uderzenia minimalizują tarcie na styku piłki i koła. Dzięki temu jesteśmy w stanie uderzyć dalej, jednocześnie wymagają mniej energii. Co w dalszej kolejności? Wysoka kultura gry w golfa wymaga, aby naprawiać różnorakie szkody, jakie jesteśmy w stanie zrobić na murawie w czasie gry. Najlepszy jest do tego mały widelczyk, jaki określamy jako pitch-fork. Właściciele pól bardzo dbają o murawę, tak więc coraz bardziej często tego typu “małe widelczyki” wręczane są graczom jeszcze przed początkiem gry przez pracowników danego pola.

Golf
Author: Pewex
Source: http://pewex.pl
Te wszystkie elementy trzeba gdzieś przechowywać, tak więc niezbędna jest najlepszej jakości torba golfowa. W czasie zakupu najlepiej zwrócić baczną uwagę na to, by była lekka, posiadała dużą ilość kieszeni i przegródek, w środku natomiast musi być wyściełana dość miękkim materiałem. Jednocześnie najlepsza torba powinna mieć parę przegródek na kije, aby ich nie uszkodzić, a także wiele innych kieszonek na bardziej drobne elementy, typu piłeczki do golfa.

Co jeszcze będzie konieczne? Z pewnością headcovery, czyli osłonki do kijów golfowych. Chronią kosztowne główki, które obijają się o siebie w torbie, zwłaszcza w okresie transportu. Mogą być wykonane z takich tworzyw, typu skóra, winyl lub poliester. Muszą chronić przed mechanicznymi uszkodzeniami, a także przepuszczać powietrze, nie mogą przemakać. Ale to nie wszystko, bo specjaliści powinni zakupić także szczoteczki do czyszczenia piłek oraz kijów golfowych, plastikowe kolce do butów, tacy gracze często także pożyczają wózki akumulatorowe, jakimi przechodzą od dołka do dołka. Dzięki temu gra będzie miła i przyjemna. Może nie każdy zakupi to wszystko, lecz korzystnie rozpatrzyć choćby najbardziej elementarny sprzęt, to zapewnienie, że gra będzie w większym stopniu atrakcyjna.