Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Jazda rowerem jako fantastyczny sposób na spędzanie czasu

Posted on 25/07/2017 7:35pm

Jazda na rowerze to jedna z najbardziej relaksujących aktywności fizycznych, dostępna dla każdego, niewymagająca złożonego narzędzia bądź ubioru. Jazda na rowerze jest fantastycznym rozwiązaniem spędzania czasu, nie tylko powoduje dużo radości, ale także pobudza organizm i pozwala zachować jego sprawność na długo. Jazda rowerem polepsza nastrój.

Dzięki regularnej jeździe zyskujemy szczuplejszą figurę, sprawniejsze mięśnie, zdrowszy kręgosłup i serce. Rower (dalsze informacje) plumbike to jeden z nielicznych środków transportu, który nie emituje spalin. Gwarantuje sporą mobilność. W ofercie polskich sklepów znajdziemy większość kultowych, ogólnoświatowych marek produkujących rowery, jakie posiadają godne uwagi modele. Odpowiedni rower http://www.arkus.sklep.pl/ miejski to w szczególności odporny sprzęt, jaki równocześnie jest atrakcyjny wizualnie. Prócz wyglądu należałoby jednak zwrócić uwagę na jakość wykończenia ramy, oraz materiał sporządzenia.

rower - pejzaż
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Współczesne stylowe rowery to doskonałe kształty z bagażnikiem, błotnikami, dynamem i koszem na zakupy. Stanowią one idealny asortyment dla cyklistów, którzy stawiają na wygodną, wyprostowaną sylwetkę ciała na rowerze i ewentualność transportu ładunku ponad szybkość i zwrotność.

Rowery miejskie cechują się obszernym, miękkim siodłem, jakie potocznie zwane jest kanapą. Kąt pochylenia rowerzysty gwarantuje duży komfort w trakcie jazdy. Ramy owych rowerów przeważnie nie mają górnej rury, przez co wsiadanie i zsiadanie jest o wiele łatwiejsze w szczególności dla kobiet, które na przejażdżkę wybiorą się w lekkiej zwiewnej sukience. Częstym ekwipunkiem owych rowerów są błotniki, także kosz umiejscowiony na kierownicy.

Dzięki temu osprzętowi w czasie gorszej pogody nie zostaniemy ochlapani wodą emitowaną przez koła i będziemy mogli zapakować nieduże zakupy. Dodatkowo rowery te w standardzie mają tylny bagażnik również światło, które na ogół zasilane jest przez dynamo.
Rower
Author: Federation European Cyclists'
Source: http://www.flickr.com
Stylowe rowery przeważnie mają wygięte kierownice w stronę użytkownika, ułatwiają kontrolę i wzmagają wygodę jazdy. Warto również przejechać się na wyłonionym sprzęcie przed zakupem i wypróbować, czy dana pozycja nam odpowiada.