Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Jeśli planujemy zwiedzić piękne zamki, to Polska posiada ich bardzo dużo, szczególnie atrakcyjne są te krzyżackie

Posted on 18/07/2017 8:05am

Zbliża się czas urlopowy i pożądane byłoby postanowić gdzie spędzimy wyjazdy wakacyjne. Jest możliwość bezczynnie wylegiwać się na nadmorskim piasku, jednak na pewno warto ten cudowny okres spędzić na poznawaniu zakamarków swojego kraju, szczególnie jeśli ten czas spędzamy z maluchami. Warto przedstawić pociechom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich nieco przeszłości.

Mamy szczerą nadzieję, że udało nam się przynajmniej odrobinę zaciekawić Cię opisem naszych pięknych polskich zamków. Jeśli szukasz innych propozycji na weekendowe wypady, możesz spodziewać się, że nasz cykl tekstów na ten temat na pewno będzie kontynuowany. Zwiedzanie Polski także może być fascynującą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją rozpocząć - przed Tobą jeszcze wiele pięknych miejsc do odkrycia!

Podczas włóczęgi warto zwiedzić Zamek Czocha (warte przeczytania). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu punktów w Polsce, gdzie historia łączy się z przyszłością. Jest to miejsce na cudowne spędzenie czasu z rodziną, albo wyłącznie z ukochaną osobą.
Bytność w owym miejscu można ubogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niebanalne momenty wiodące do najbardziej ukrytych i interesujących zaułków, kryjące sekrety starego Zamczyska w Suchej.

podróż - fotografijka
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Innym zamkiem, który z pewnością trzeba odwiedzić, jest wskazany przez nas wyżej Zamek Malbork. Wzniesiony został w XIII wieku przez Zakon Krzyżacki i zdecydowanie do dzisiaj robi ogromne wrażenie. Chyba każdy w kraju kojarzy jego charakterystyczny wygląd oraz krwistą cegłę, z której został zbudowany - polecamy.

Odwiedzenie Malborka jest właściwie żelaznym punktem niemalże każdej wycieczki szkolnej, więc jeżeli zamek Moszna nie jest przez Ciebie odkryty, bez wątpliwości musisz zaraz nadrobić te zaległości. Polska ma bardzo dużo interesujących zabytków, a zamki przynależą do niesłychanie atrakcyjnych dla turystów. Nie wszystkie da się zwiedzać w całości, jednak z pewnością każdy odnajdzie miejsce na mapie, które spełni jego wymagania.