Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Czarter jachtów żaglowych i motorowych

Posted on 21/03/2017 2:00pm

Dla ludzi, którzy uwielbiają wodę oraz jachty wspaniałą rozrywką może okazać się tzw. czarter, czyli najem jachtów – właściwych modelów, stosownych do ilości ludzi, bądź jakości na czas wcześniej określony.

W chwili obecnej czarter jest oferowany w wielu lokalizacjach w Polsce, w szczególności przy okolicznych jeziorach, takich jak Solina na Podkarpaciu, bądź również i na Mazurach nazywanych niejednokrotnie magicznym zakątkiem kraju. Jest to perfekcyjna okazja na wspólne spędzenie czasu z przyjaciółmi, bądź rodziną, a ponadto – możliwość zebrania niezapomnianych chwil.

akt - gry
Author: Giulio Gigante
Source: http://www.flickr.com
Jeśli kogoś interesuje czarter jachtów są właśnie najczęściej obieranym celem przez turystów. To właśnie tam można bez trudu wynająć dowolny jacht i w okazyjnej cenie, jednak równocześnie trzeba mieć na uwadze, by osoba czarterująca posiadała właściwe uprawnienia, gdyż nie można wypłynąć na jezioro bez kwalifikacji. Pomimo tego, niektóre firmy oferują również najem jachtów razem z załogą, dlatego też wynajmujący nie muszą martwić się o ów kwestię. Jachty przeznaczone do czarteru dzielą się m.in. na żaglowe oraz motorowe, czyli tzw. houseboaty, które posiadają niezbędne do wyruszenia w kilkudniowy rejs (http://www.namorzu.com/p,rejsy-dla-firm2) pomieszczenia. Szczególnie wysoką popularnością może pochwalić się obecnie czarter jachtów motorowych właśnie.

Należy dodać, że ceny czarteru uzależnione są przede wszystkim od rodzaju jachtu, jak również czasu, na który można go wynająć. Każdy model posiada określoną maksymalną ilość osób, które mogą równocześnie znaleźć się na jachcie w trakcie wypłynięcia na szerokie wody, dlatego też należy wybierać jacht za sprawą ilości urlopowiczów.