Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Podstawowe informacje na temat pływających pomostów, technologie jakich się używa przy ich produkcji.

Posted on 18/01/2017 3:39pm

Chcąc korzystać wygodnie z różnych zbiorników wodnych i rzek warto zadbać o to, żeby był do nich wygodny dostęp. Lecz nie w każdym przypadku dojście do wody jest na łagodnej plaży, dlatego też warto pomyśleć o jakiś pomostach, dzięki jakim zabawa stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Taki pomost można wykorzystywać na różne sposoby, do opalania się, spacerowania czy wchodzenia do wody. Można także przy ich pomocy korzystać z rozmaitego pływającego sprzętu, a jeżeli będą one odpowiednio długie, to przykładowo cumować przy nich łódki i rowerki wodne. Jak więc widać pomosty pływające (więcej informacji na stronie) sprawdzają się w wielu sytuacjach i bardzo często spotyka się je nad brzegami przeróżnych wodnych zbiorników. Jeszcze do niedawna pomosty z reguły budowano w stacjonarnych wersjach, jako trwale przymocowane konstrukcje. Lecz takie rozwiązanie ma liczne wady, przez co jest coraz rzadziej wybierane. Po pierwsze takie konstrukcje będą wymagać odpowiednich zezwoleń, przez co ich budowa jest długa i sporo kosztuje. Oprócz tego po wykonaniu wszelkie modernizacje i zmiany są kłopotliwe i będą się wiązać ze sporymi wydatkami.

Pomosty nad wodą
Author: Virginia State Parks
Source: http://www.flickr.com
Przeważnie składają się z przygotowanych wcześniej elementów, które na miejscu tylko się łączy w odpowiedni sposób, przez co nie trzeba przeprowadzać kosztowych prac związanych z przymocowaniem konstrukcji do dna. Oprócz tego pomosty mogą być wyposażone w specjalne podłogi, jakie usztywniają jeszcze całość konstrukcji i stanowią zabezpieczenie przeciwpoślizgowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostaje się naprawdę wytrzymałą i stabilną konstrukcję, która jednak w każdym momencie może być szybko rozłożona albo rozbudowana o kolejne elementy. Zależnie od zastosowanych materiałów okazać się może, że tego typu pomosty będą praktycznie bezobsługowe, nie będzie potrzeby ich systematycznego i wcale nie taniego konserwowania czy remontowania.

Sprawdź najbardziej opłacalną ofertę - www.waterfun.pl!

Na pomoście można urządzić spotkanie z najbliższymi, połączone z aktywnością wodną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to doskonałe rozwiązanie dla niejednego amatora sportów wodnych, jak również beztroskiego pływania. Warto postawić na zakup pomostu, jeśli tylko mamy dostęp do wody.