Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Podstawowe informacje o pływających pomostach, technologie jakich się używa przy ich produkcji.

Posted on 07/09/2016 12:00pm

Nad wodą bardzo niejednokrotnie stosuje się najróżniejsze pływające pomosty. Są one używane zarówno na niedużych rzekach czy brzegach jezior, jak też w dużych portach rzecznych czy nawet morskich. Ogromnym plusem takich pomostów jest to, że są niezwykle łatwe w montażu i instalacji.

Pomosty nad wodą
Author: Virginia State Parks
Source: http://www.flickr.com
Przeważnie będą się składać z przygotowanych wcześniej elementów, które w miejscu docelowym tylko w odpowiedni sposób się łączy, przez co nie trzeba przeprowadzać kosztowych prac związanych z przymocowaniem konstrukcji do dna zbiornika. Oprócz tego pomosty wyposażone być mogą w specjalne podłogi, jakie będą jeszcze usztywniać całość konstrukcji i są zabezpieczeniem przeciwpoślizgowym. Przez takie rozwiązanie dostaje się faktycznie wytrzymałą i stabilną konstrukcję, jaka jednak w każdym momencie może być szybko rozłożona lub rozbudowana o kolejne elementy. Zależnie od użytych materiałów okazać się może, że takie pomosty będą praktycznie bezobsługowe, nie będzie konieczności ich regularnego i wcale nie taniego remontowania i konserwowania.

Wykorzystywanym obecnie bardzo często materiałem do budowy pomostów, który tak naprawdę nie wymaga żadnych prac konserwacyjnych, jest polietylen. Wszystkie elementy pomostów wykonane z tego materiału są wytrzymałe i lekkie, lecz jednocześnie bardzo łatwe do łączenia. Tym sposobem typowy pomost może zostać wybudowany w ciągu kilku godzin, a w razie potrzeby tak samo szybko rozłożony. Producenci tego typu pomostów najczęściej będą posiadać w swojej ofercie różne rodzaje elementów, z jakich zbudować można całość. Różnią się one wypornością i rozmiarem, dzięki czemu można je dostosować do aktualnych potrzeb. Niezwykle interesującym rozwiązaniem jest wykorzystanie betonu do produkcji pływających pomostów.

Zapoznaj się z najbardziej opłacalną ofertą w witrynie www.waterfun.pl.

Mimo że beton większości osób kojarzył się będzie z ogromnym ciężarem, to obecnie istnieją technologie pozwalające wykorzystać go do konstrukcji pływających. Tego typu rozwiązanie daje naprawę spore możliwości podczas budowania elementów wymagających większego obciążenia, łącznie z tym że wykorzystać go można do budowy wodnego domu.