Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Sport to zdrowie – jakiego typu dyscypliny są dziś najchętniej wybierane

Posted on 03/01/2017 3:00pm

Wzrasta ilość osób, które zaczynają ćwiczyć – takie stwierdzenie można usłyszeć bądź przeczytać coraz częściej – i faktycznie tak jest – wystarczy pójść na siłownię, by dostrzec jak wiele osób spędza tam czas wykonując ćwiczenia. Faktem jest, że Polacy coraz częściej wybierają ćwiczenia jako formę spędzenia czasu wolnego – dla niektórych jest to niemal obowiązkowy punkt w ciągu dnia gdy mogą zrobić coś dla siebie. Zwłaszcza, że sport wpływa nie tylko na wygląd naszej figury, ale przed wszystkim na naszą psychikę – powoduje, że chodzimy częściej uśmiechnięci, ale również silniejsi.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób sport (polecamy deskorolki sklep) wpływa na zdrowie naszego organizmu? Najbardziej istotną zaletą jest na pewno to, że zwiększa naszą wydolność – dzięki czemu mamy więcej siły oraz energii, a to jest szalenie ważne gdy musimy zmagać się z obowiązkami dnia codziennego. Poza tym jak głosi znane powiedzenie – w zdrowym ciele zdrowy duch, więc sport zadba również o nasze zdrowie. Następną zaletą jest fakt, iż dzięki uprawianiu sportu poprawiamy naszą odporność, co jest bardzo ważne w trakcie zimowych miesięcy kiedy nasz organizm jest wystawiony na niemiłe warunki.

Rakieta do squasha
Author: José Carlos Casimiro
Source: http://www.flickr.com
Z uwagi na wzrastające zainteresowanie sportem już nie tylko takie powszechne dyscypliny jak siatkówka bądź koszykówka są modne, dołączają do nich inne, które dziś zachęcają tłumy i co ważne, nie tylko panów, ale także kobiet. Co więc zalicza się do sportów, które dziś najczęściej są uprawiane? Ostatnimi czasy prócz typowych zajęć fitness niezwykle popularny stał się cross fit. Co to takiego? Dyscyplina ta przywędrowała do Polski z Ameryki i już ma całkiem dużą ilość zwolenników, których nie odstrasza zmęczenie i katorżniczy trening. Idea tej dyscypliny jest szalenie prosta – w krótkim czasie zmęczyć się tak, byśmy nie mogli ustać na nogach, a możemy robić cokolwiek chcemy – dźwigać ciężary, pływać, skakać, cokolwiek.

Dyscyplina ma na celu poprawę naszej kondycji i wydolności. Następnym sportem, który stał się niezwykle popularny jest squash – przez wielu uważany za sport (polecamy bieżnia elektryczna) dla bogatych. Przede wszystkim dlatego, że był on pokazywany w amerykańskich filmach jako dyscyplina sportu uprawiana przez maklerów, lekarzy, czy prawników. Obecnie odchodzi się o tego spojrzenia na ten sport i coraz większa ilość osób zaczyna go uprawiać – zwiększa się również liczba klubów, w których dyscyplinę tą można uprawiać. Jednakże, by móc zacząć swoją przygodę ze squashem, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt – jak dobrze widzieliście w filmach amerykańskich, do gry w squasha używa się rakiety. Dziś zakup ten nie będzie trudny, bowiem powstaje mnóstwo tak zwanych squash sklep, w których możemy zakupić potrzebny nam sprzęt.

Na początku oczywiście nie warto inwestować wiele pieniędzy i nabyć sprzęt w okazyjnej cenie, ponieważ nie możemy być pewni czy squash nam się spodoba. W tym przypadku idealnie sprawdzą się rakiety do squasha dunlop, które nie tylko są świetnej jakości, ale przede wszystkim są w przystępnej cenie. Oczywiście dla tych bardziej wymagających marka wyprodukowała rakiety profesjonalne o już dość sporych cenach – ale jeśli uprawiamy sport dość często, warto zainwestować w sprzęt. Sport to zdrowie – warto o tym pamiętać, ponieważ jest to naprawdę przyjemny sposób na utrzymanie naszego organizmu w dobrej formie i co ważniejsze, w dobrym zdrowiu.