Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Sternik motorowodny, czyli jak zainteresowania zamienić na pieniądze. Kursy motorowodne doskonałą opcją na wakacyjny wypoczynek

Posted on 29/07/2017 7:37am

Lato to czas relaksu. Większość osób bierze w lecie urlopy i ruszać na upragnione wczasy. Niektórzy łączą przyjemne z pożytecznym i zdobywają nowe zdolności, jakich mogą wykorzystać podczas odpoczynku. Jedni jadą z rodzinami nad morze, po części z uwagi na dzieci. Nie od dzisiaj bowiem wiemy, że jod korzystnie działa na odporność. Ci, którzy za morzem nie przepadają, stawiają na Mazury lub inne, polskie jeziora – większy spokój, niż w obleganych ośrodkach morskich.

Motorówka
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Nie wszyscy natomiast lubią odpoczywać nad wodą, jeśli nie jest on połączony z wycieczkami po górach. Niezależnie od naszych upodobań i stylu życia, każdy ma możliwość wyboru rodzaju wypoczynku takiego, jaki lubi najbardziej. A skoro już jesteśmy na wakacjach, co zwykle robimy?
Planując urlop z dziećmi zwykle stawiamy na rejony, które mają do zaproponowania liczne miejsca zabytkowe i rozrywkowe – taka nauka z przyjemnością. Introwertycy zapewne postawią na na kameralne miejscowości, gdzie panuje spokój i cisza od wielkomiejskich gwarów i smogu.

Aktywni fizycznie często decydują się na góry, jako sposób na wzmocnienie własnej kondycji, ale również odpoczynek od całorocznej pracy siedzącej. Są jeszcze i tacy, którzy podczas wypoczynku planują zdobyć nowe doświadczenia i wiedzę, wybierając wakacyjną pracę, lub też poszerzyć swoją wiedzę w obszarze swoich pasji, kierując się na wakacyjne kursy, jak np. kursy motorowodne. Jednym z najbardziej znanych kursów tego typu jest sternik motorowodny.

Aby móc zdobyć uprawnienia sternika motorowodnego, należy spełnić kilka kryteriów. W pierwszej kolejności liczy się wiek – osoby, które nie ukończyły jeszcze 14 lat nie mogą skorzystać z kursu. Jeśli spełniamy kryterium wiekowe i zdamy wymagany egzamin, zyskujemy możliwość prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych z zachowaniem odpowiedniej wielkości jachtu. Według przepisów, „długość kadłuba jachtu nie może przekroczyć 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2Mm od brzegu, w porze dziennej. Poza tym, osoby poniżej 16 lat mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach o mocy do 60 kW.

W dalszej kolejności, mając już patent sternik motorowodny możemy wyrabiać kolejne typy uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Poza tym można uzyskać licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Kursy motorowodne to wyśmienita okazja dla osób kochających wodne przygody i wyzwania. To świetne rozwiązanie także dla tych, którzy posiadają już uprawnienia w obszarze ratownictwa, a chcieliby poszerzyć swoje umiejętności. W sytuacji sterownika motorowodnego hobby łatwo zamienić na pieniądze, tym bardziej, że koszt samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwej pasji, a zarobki same przyjdą.