Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

W oparciu o jakie przepisy można legalnie pływać jednostkami wyposażonymi w silniki spalinowe na wodach w naszym kraju.

Posted on 18/07/2017 8:05am

Lato to czas relaksu. Większość osób bierze w lecie urlopy i ruszać na upragnione wczasy. Niektórzy łączą przyjemne z pożytecznym i zdobywają nowe zdolności, których mogą wykorzystać podczas odpoczynku. Jedni ruszają z rodzinami nad morze, głównie z uwagi na dzieci. Nie od dzisiaj bowiem wiemy, że jod korzystnie wpływa na odporność. Ci, którzy za morzem nie przepadają, wybierają Mazury lub inne, polskie jeziora – większy spokój, niż w obleganych kurortach morskich.

Motorówka na przyczepie
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
W dalszym etapie, posiadając już patent sternik motorowodny możemy zdobywać kolejne typy uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Ponadto można zdobyć licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Kursy motorowodne (znacznie więcej przeczytasz pod tym linkiem) to doskonała okazja dla osób lubiących wodne przygody i wyzwania. To doskonałe rozwiązanie także dla tych, którzy posiadają już uprawnienia w obszarze ratownictwa, a pragnęliby powiększyć swoje umiejętności. W sytuacji sterownika motorowodnego hobby łatwo zamienić na pieniądze, tym bardziej, że koszt samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwego zainteresowania, a pieniądze same przyjdą.

Lecz jeżeli jednak ktoś chciałby pływać z większymi silnikami, to konieczne będzie posiadanie w jego przypadku wymaganych uprawnień, czyli patentu sternika - więcej informacji na stronie. sternik motorowodny może pływać na jednostkach o dowolnej mocy na rzekach i jeziorach, ale też w określonych przypadkach na morzu. W związku z tym że policja wodna zwraca coraz więcej uwagi na patenty, to przez zakupem silnej motorówki czy wodnego skutera należy tego typu patent mimo wszystko. Szkolenia motorowodne zrobić można w praktycznie każdym większym mieście, dużo ich jest także organizowanych w letnim okresie, w czasie obozów trwających kilkanaście dni.

Mamy nadzieję, iż udało nam się nakłonić Cię do spędzania wakacji na Mazurach. Chyba nie ma piękniejszego miejsca w naszym państwie niż właśnie mazurskie jeziora i puszcze. Jeżeli tylko lubisz naturę i chcesz spędzić sportowe wakacje, Mazury bez wątpienia są miejscem stworzonym dokładnie dla Ciebie. W dodatku na Mazurach jest stosunkowo tanio, dlatego na najlepsze wakacje niewątpliwie wydasz mniej niż na przykład nad polskim morzem.