Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

wakacje jako wspaniały czas spędzania czasu na poznawaniu zakątków swojego kraju

Posted on 18/07/2017 8:05am

Polska szczyci się posiadaniem bardzo wielu wyjątkowo atrakcyjnych zamków. Przyjezdni bardzo chętnie je odwiedzają, szczególnie w miesiącach letnich. Jeżeli wybieramy się w podróż i pragniemy zwiedzić ciekawe zamki, to z pewnością nie rozczarujemy się.

Mamy wielką nadzieję, iż udało nam się chociaż odrobinę zaciekawić Cię historią naszych przepięknych polskich zamków. Jeśli szukasz innych propozycji na weekendowe wyjazdy, możesz spodziewać się, że nasz cykl tekstów na ten temat bez wątpienia będzie kontynuowany. Odkrywanie Polski również może być niezapomnianą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją rozpocząć - przed Tobą jeszcze wiele cudownych miejsc do odkrycia!

Zamek Wawel
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Co teraz możemy Ci zarekomendować? Jedną z atrakcji, które z pewnością musisz obejrzeć, jest zamek Książ. To teraz trzeci pod względem wielkości zamek w kraju - zaraz za ślicznym zamkiem na Wawelu oraz zamkiem w Malborku, które zna właściwie każdy. Książ jest nieco mniej znany, jednak bez wątpienia równie wart zobaczenia. Niestety dla odwiedzających udostępniona jest obecnie jedynie niewielka jego część, jednakże już nawet ona robi niesamowite wrażenie. Zamek Książ jest również jednym z najstarszych budowli w Polsce - pochodzi z trzynastego wieku, dlatego też niesamowite wrażenie robi fakt, w jak znakomitym stanie się zachował - castles.today.

Podczas wędrówki warto zwiedzić Zamek Czocha (pełen artykuł). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu lokalizacji w Polsce, gdzie historia łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na idealne spędzenie czasu z rodziną, lub jedynie z ukochaną osobą.
Przebywanie w owym miejscu można ubogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to nietypowe momenty wiodące do nadzwyczaj ukrytych i intrygujących zakamarków, skrywające sekrety starego Zamczyska w Suchej.

W czasie wędrówki powinno się odwiedzić Zamek Czocha. Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to miejsce na doskonałe spędzenie czasu z rodziną, bądź tylko z ukochaną osobą.
Przebywanie w tym miejscu jest możliwość urozmaicić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to nietypowe momenty wiodące do nadzwyczaj ukrytych i intrygujących zaułków, kryjące tajemnice starego Zamczyska w Suchej.