Sport na co dzień!

Trenuj każdego dnia!

Zakopane jako stolica naszych Tatr - czemu jest tak chętnie odwiedzane przez wśród turystów.

Posted on 23/11/2016 1:49pm

Od kilku dziesięcioleci, a na mniejszą skalę chyba od zawsze, nasze góry cieszą się wielką popularnością. Tłumnie wybieramy się tam, aby pospacerować po górskich szlakach, wspinać się na szczyty, zasmakować góralskich dań. Niewątpliwie najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem jest Zakopane.

Widok na zakopane i góry Tatry
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Ale Zakopane będzie popularne także z powodu swoich licznych atrakcji turystycznych. Można go zwiedzać albo samodzielnie, co aktualnie nie będzie większym problemem jak ma się dostęp do internetu, albo zamówić jakiegoś przewodnika. Zakopane z przewodnikiem (kliknij aby przejść do strony przewodnika) to o tyle dobry pomysł, że miasto to ma wiele interesujących i wartych obejrzenia ciekawostek, do jakich samemu będzie trudno trafić. Oprócz tego przewodnicy przeważnie znają historie, opowieści i legendy, jakich z pewnością nie znajdzie się w żadnym internetowym serwisie.

Nauka jazdy na nartach (kliknij aby zobaczyć ciekawą ofertę) nie jest tak skomplikowana jak może nam się wydawać. Na początku na pewno trzeba wiedzieć, jak ubrać się odpowiednio. Bowiem standardowy strój zimowy nie jest właściwy, musimy zakupić odzież nieprzemakalną. Jeśli chodzi o sam asortyment - narty, obuwie czy kijki, dopóki nie zdobędziemy umiejętności jazdy, lepiej się wstrzymać z zakupem. Całościowy asortyment możemy bowiem wypożyczyć za niewielką kwotę, w każdym ośrodku. Jeśli pragniemy żeby nasza nauka jazdy na nartach odbywała się prawidłowo, warto wynająć instruktora. Jest to osoba która nie tylko przysposobiła sobie w stu procentach ten sport, ale także ma zdolności pedagogiczne, za sprawą których umie swoją mądrość nam przekazać.

Udając się do Zakopanego pamiętać jednak należy o jednej niezwykle istotnej rzeczy. Jak na stolicę Tatr przystało, cieszy się ona bardzo dużą popularnością, i w wielu okresach roku jest tam po prostu bardzo tłoczno i gwarno.